Életjáradék szerződés

Az életjáradék szerződés folyamatos bevételt jelent az Ön számára, élete végéig!
Egy életen át dolgozott azért, amije van és szeretné az utolsó éveket, évtizedeket gondtalanul tölteni? Esetleg kiváltaná az utolsó lakáshitelét vagy támogatná gyermekei, vagy unokái élethelyzettét?
Ismerje meg az életjáradék szerződés lehetőségeit!
Mi az életjáradék szerződés?
Az életjáradék szerződés lényegében egy megállapodás egy – jellemzően idősebb – ingatlantulajdonos és egy megbízható befektető között. A szerződés általában abból áll, hogy a befektető egy nagyobb összeget az ingatlantulajdonosnak ad, (amelynek mértéke az ingatlan értékétől és a megállapodástól függ), illetve havonta egy meghatározott járadékot fizet az ingatlan tulajdonos élete végéig. A járadékért cserébe a befektető tulajdonába kerül az ingatlan a szerződés lejárta (azaz a járadék kedvezményezettjének elhunyta után).
Kinek ajánlott ez a lehetőség?
Rendelkezik ingatlannal
Ilyen szerződést csakis ingatlannal rendelkezők tudnak kötni, hiszen a járadék, illetve az ellátással járó „munka” ellenértéke az ingatlan.
Általában nyugdíjaskorú
Általában nyugdíjaskor felettiek szoktak könnyedén befeketőt találni ilyen jellegű juttatásokhoz.
Szüksége van pénzre
Akár a megélhetéshez, akár az életszínvonal megtartásához, de szüksége van bevételre és nem munkavégzéssel oldaná meg.
Mi az, amiben MI segítünk Önnek?
Alapszolgáltatásunk részeként segítünk megtalálni Önnek azt a befektetőt, aki biztosítja a megadott feltételekkel az életjáradékot.
Az életjáradék megállapodás során segítünk a megegyezésben, a szerződésben és – igény esetén – az abban foglaltak betartatásában is.
Segítségünkkkel az életjáradék szerződés anyagi biztonságot hozhat idős éveire.
Biztosan Önben is felmerülnek az alábbi kérdések…
Az egyes dobozokra (kérdésekre) kattintva, azok kinyílnak és elolvashatóvá válnak válaszaink.
Köthetek ilyen szerződést?
Életjáradék szerződést köthet Ön, bárkivel, aki hajlandó járadékot fizetni – függetlenül az Ön korától és lehetőségeitől, amennyiben a befektető féllel meg tudnak egyezni.
A gyakorlat azt diktáltja, hogy általában a kedvezményezett (azaz, aki a járadékot kapja) az ingatlanjának tulajdonjogát kínálja fel ezért a juttatásért cserébe.
A járandóság mértéke attól függ, hogy a két fél hogyan állapodik meg. Általában elmondható a megállapodás az ingatlan értékétől, állapotától, illetve a kedvezményezett életkorától, egészségi állapotától függően jön létre.
Mi történik, ha a befektető nem tudja tovább fizetni a járadékot?
Ha a befektető életében olyan változás áll be, amely miatt nem tudja tovább a meghatározott feltételekkel fizetni a járadékot – például: betegség, baleset, elhalálozás, anyagi csőd, munkanélküliség, stb.. – akkor több lehetőség van, amellyel védhető az eltartott érdeke.
A legjobb mód, ha a felek leülnek és újratárgyalják a szerződést. Amennyiben erre nincs mód, akkor a felek bírósághoz fordulva kérhetik a szerződés módosítását.
A szerződést magánszemélyek köthetik?
Kedvezményezett (azaz eltartott) csak magánszemély lehet, befektető azonban lehet gazdálkodó szervet is.
Benne maradhat az ingatlanban?
A szerződés tartalmától függ, de általában elmondható, hogy eleve ez a szerződés alapja. A kedvezményezett élete végéig kapja a járadékot és az ingatlanban maradhat.
Biztonságos ilyen szerződést kötni?
Életjáradék szerződést kötni általában véve biztonságos és legális lehetőség. Amennyiben odafigyel arra, hogy megbízható közvetítőt bízzon meg befektető felkutatásával, illetve nívós, több évtizedes múltú ügyvédi irodát választ az ön érdekeinek képviseletére, akkor egy ilyen szerődéssel nem tévedhet sokat.
Csak havi járadék kapható?
A járadék kifizetésének ütemezése a felek megegyezésétől függ, nincs rá megkötött alapszabály.
Létezik olyan megállapodás, hogy a befektető egy nagy összeggel megvásárolja a házat, de a kedvezményezett élete végéig az ingatlanban marad.
A leggyakoribb megoldás az, amikor a befektető egy nagyobb összegget (az ingatlan aktuális piaci értékének 10-40%-át) egy összegben fizeti ki, illetve havonta biztosít egy meghatározott összeget a kedvezményezettnek – annak élete végéig.
Illetve előfordul, hogy kizárólag havi díjat fizet a befektető – bár ez is ritka eset.
Mi történik, ha a befektető "túl fizette" az ingatlan piaci értékét?
A szerződés megkötésekor a befektető arra vállal kötelezettséget, hogy a jogosultnak haláláig biztosítja a szerződésben nevesített szolgáltatásokat, juttatásokat.
A jog úgy nevezi ezt a fajta szerződést, hogy „szerencse elemet” hordozó szerződés, hiszen az nem látható előre, hogy milyen hosszú ideig kell fizetnie a befektetőnek a járadékot.
A szerződés megszüntetéséhez nem vezethető ok, hogyha a kedvezményezett akár évtizedekkel tovább él és jó egészségnek örvend.
Mi garantálja a kifizetést?
Az életjáradék szerződés nem új dolog, régi joggyakorlata van. A szerződés megkötése ügyvéd előtt történik. A szerződésben foglaltak pedig mindkét fél számára kötelező érvényűek.
Jogsérelem (például: a kifizetés elmaradása) esetén a sértett fél bírósághoz fordulhat és számíthat arra, hogy a szerződést megszegő felet kötelezik a szerződés betartására.
Mikor száll át az ingatlan tulajdonjoga?
Erről a szerződéskötés pillanatában rendelkeznek a felek. A járadék esetén az a bevett gyakorlat, hogy a szerződéskötéskor bekerül a befektető tulajdonosként, a kedvezémyezett pedig „tartási” vagy „haszonélvezeti” joggal kerül bejegyzésre. Ez a jog lesz az ő biztosítéka arra, hogy amennyiben a befektető nem teljesíti a kötelezettségét, az ingatlanból kielégítést kaphasson.
Fontos, hogy amennyiben Ön tartási joggal rendelkezik az ingatlanban, a tulajdonosoknak jogában áll magát az ingatlant értékesíteni – azonban a mindenkori tulajdonost köti, hogy tűrnie kell az eltartott követeléseinek ingatlanból való esetleges kielégítését. Ez utóbbit kizárólag bíróság rendelheti el, megegyezés hiányában.
Van kérdésem, de nem láttam itt felsorolva
Kérjük vegye fel velünk a kapcsolatot!
Kik vagyunk mi?
Közvetítők
Minket azok az idős, ingatlantulajdonosok keresnek meg, akiknek tudunk segíteni egy megbízható befektető ajánlásával.
Tanácsadók
Ismerjük az ilyen jellegű szerződések születésének módjait és segítünk eligazodni. Jogi tanácsokkal és védelemmel, illetve szerződéskötéssel is segítjük ügyfeleinket.
30 év
ügyvédi tapasztalat áll mögöttünk. Csapatunkat a
támogatja.
Vegye fel velünk a kapcsolatot az alábbi űrlap kitöltésével!
vagy keressen minket az alábbi elérhetőségeken
Email: solumingatlan@gmail.com
Telefonszám: +36 20 519 8790 (H-P: 8-16 közt)